Vedoucí muž celkového hodnocení Johannes Thingnes Bø nedopustil v závěrečném kole žádné běžecké drama a v Le Grand-Bornand si dojel pro další vítězství ve Světovém poháru. Po třetím místě si na stříbrnou pozici polepšil domácí Quentin Fillon Maillet. A fantastickým finišem vybojoval bronz Vetle Christiansen. Jediným bodujícím Čechem byl Michal Krčmář, který v cílové rovince zvládl běžecký souboj se Simonem Desthieuxem.

Další triumf Johannese Bøho

Johannes Thingnes Bø se po nepopulárním čtvrtém místu ze sprintu vrátil v Le Grand-Bornand na vítěznou vlnu. Do posledního běžeckého kola vjížděl s Quentinem Fillonem Mailletem v zádech, na další mezičas už ale dojel s náskokem téměř sedmnácti vteřin. Do své sbírky tak Bø přidal už 42. zlato v kariéře.

Fillon Maillet pokračuje v úspěšném tažení na domácí půdě, po bronzu ze sprintu dnes přidal stříbro. Navíc poprvé od únorové stíhačky v Soldier Hollow zaznamenal bezchybný čtyřpoložkový závod.

Zatímco o zlatu a stříbru bylo rozhodnuto, velký boj se v cílové rovince odehrál o bronzovou příčku. Více sil měl nakonec Vetle Christiansen, pro kterého jde zároveň o první umístění v elitní desítce v této sezoně.

Na čtvrtém místě svého bratra vystřídal Tarjei Bø. I po dnešní stíhačce ale starší z bratrů zůstává jediným závodníkem první desítky celkového hodnocení, který ještě nikdy nechyběl mezi elitní šestkou.

Norsko – francouská nadvláda trvá

V první desítce výsledkové listiny dále figurují ještě další dva Francouzi – Émilien Jacquelin (6.) a Martin Fourcade (7.), norský tandem zase doplňuje Erlend Bjøntegaard (8.). V první desítce tak biatlonisté z těchto zemí zaplnili hned sedm příček.

Jedinými závodníky, kteří dnes dokázali tuto dominanci narušit, byli Němci. Ve sprintu vítězný Benedikt Doll po třech trestných kolech klesl na páté místo. Skokany závodu se pak stali jeho krajané – Arnd Peiffer, který se startovním číslem 21 projel cílem jako devátý, a především Simon Schempp. Ten se na předchozích zastávkách zatím trápil a nejlépe byl šestadvacátý. Dnes se dokázal s číslem 32 probojovat na desáté místo.

Krčmář udolal Destieuxe a dojel si pro sezónní maximum

České biatlonisty dnes v posunu vzhůru zastavily střelecké chyby. Jakub Štvrtecký startoval do závodu jako šestnáctý. Úvodní položky vleže se mu povedly, jenže ve stoje zaznamenal celkem pět chyb a propadl se až na konečné 42. místo. Bez bodů dnes skončil i Adam Václavík. Pět střeleckých omylů ho poslalo z 37. místa na 41.

Jediný posun vzhůru zaznamenal Michal Krčmář. Trestné kolo navštívil celkem čtyřikrát, v cílové rovince ale vyhrál běžecký souboj se Simonem Destieuxem a polepšil si o tři pozice na 14. místo. Pro Krčmáře jde zatím o nejlepší výsledek v sezoně.

Hrdina závodu

Vrátit se mezi elitu, to po protrápených zastávkách v Östersundu a Hochfilzenu dnes dokázal Simon Schempp. Běžecky to pro olympijského medailistu i někdejšího mistra světa stále není ono, dnes zaznamenal 25. běžecký čas. Byl ale jedním ze čtyř závodníků, kteří zvládli zastřílet čistě, a to ho katapultovalo z 32. místa na 10.

Poražený závodu

Formu ne a ne najít Sebastian Samuelsson. Před začátkem sezony patřil tento Švéd k adeptům na nejvyšší příčky. Letos byl zatím nejlépe třiadvacátý. V dnešním stíhacím závodě zatím zaznamenal svůj nejhorší střelecký výsledek – na trestné kolo musel šestkrát. Ze startovní 27. příčky tak ještě klesl a do hodnocení Světového poháru přidal pouhé dva body. Samuelssonovi patří v celkovém hodnocení až 36. místo, a do zítřejšího hromadného startu se tak nepodívá.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Jaroslav Svoboda)

Ilona Hobzová - https://biatlonmag.cz