Vítěznou sérii Norky Tiril Eckhoffové ukončila ve sprintu v Oberhofu její krajanka Marte Olsbuová Røiselandová. Nejlepší český výsledek zaznamenala 17. Eva Kristejn Puskarčíková.

Opět norská vítězka

Tiril Eckhoffová se dnes mohla stát třetí biatlonistkou v historii, která vyhraje pět individuálních závodů za sebou. V cestě za výhrou ale stály dvě chyby. To nebyla v mlhavém a větrném počasí tak špatná bilance, s třetím běžeckým časem to stačilo na páté místo.

Mezi stovkou startujících se našly tři bezchybné biatlonistky a jedna z nich zvítězila. Marte Olsbuová Røiselandová navíc výborně běžela a druhou Denise Herrmannovou (0+1) porazila o 33 sekund. Olsbuová Røiselandová poprvé v sezóně a počtvrté v kariéře zvítězila, Herrmannová byla poprvé v sezóně na stupních vítězů. Třetí Julia Simonová (1+0) si vyrovnala maximum ve Světovém poháru.

Wiererová udržela trikoty

Čtvrtá Dorothea Wiererová (0+1) bezpečně uhájila žlutý i červený trikot. Vzrůstající formu potvrdila šestým místem Paulína Fialková (0+1) a dokonce nejlépe v kariéře zajela osmadvacetiletá Kanaďanka Emma Lunderová. K sedmé příčce ji dovedla čistá střelba.

Parádní závod zajely Polky, osmá Monika Hojniszová-Staręgová (0+1) a devátá Kamila Żuková (1+1). Spokojená bude i Rakušanka Katharina Innerhoferová, i když ji určitě mrzí dvě chyby vestoje.

Nejlepší závodnicí se třemi chybami byla 11. Kaisa Mäkäräinenová. Z menší výsledkové krize opět nevystoupila 20. Lisa Vittozziová (0+2).

Tři Češky do masáku?

Chybou při posledním ráně přišla o elitní desítku nakonec 17. Eva Kristejn Puskarčíková. To Markéta Davidová udělala vestoje dvě chyby a dojela 26. Další Češky už nebodovaly. Lucie Charvátová (3+1) skončila 43., Jessica Jislová (1+1) 65. a debutantka Tereza Voborníková (1+1) 84.

Davidová a Kristejn Puskarčíková s jistotou postoupily do hromadného startu, na druhou náhradnici Charvátovou se zřejmě usměje štěstí. V Oberhofu totiž pro nemoc chybí Preußová a Jurlovová-Perchtová.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Marte Olsbuová Røiselandová (Autor: Petr Slavík)

Karel Halberštádt - https://biatlonmag.cz