Martin Fourcade potvrdil ve stíhacím závodě v Ruhpoldingu svou dominanci v tomto roce. Ve čtyřech letošních individuálních závodech Světového poháru stále nenašel přemožitele. Do elitní šestky se opět vešli čtyři Francouzi. Ondřej Moravec se prostřílel na 18. místo, těsně za branami první dvacítky pak skončil Michal Krčmář.

Bezchybný Fourcadův výkon

Dlouhou část závodu dominoval Martin Fourcade společně se svým krajanem Quentinem Fillonem Maillet. Maillet však jednou chyboval na třetí položce a od té doby byla Fourcadova první pozice neohrožena.

Fourcade zvládl zastřílet čistě všechny čtyři položky a z Ruhpoldingu si odváží zlatý hattrick díky svým prvenstvím ze sprintu, štafety i stíhačky. Fillon Maillet si bez problémů uhlídal svou pozici a obhájil tak druhé místo ze sprintu. Navíc získal červený trikot.

Napínavý byl především souboj o třetí místo. Po čtvrté střelbě společně odjížděli ze střelnice Simon DesthieuxVetle Sjåstad Christiansen a Benedikt Doll. Ve finiši pak Christiansen nedovolil Francouzům oslavit kompletní medailovou sbírku z dnešního závodu a dojel si pro třetí pozici. Desthieux byl čtvrtý, na domácího Dolla nakonec zbylo páté místo. Čtvrtý člen včerejší vítězné štafety Émilien Jacquelin se díky šesté pozici také dostal na květinový ceremoniál.

Norové se vyšvihli vzhůru

Oproti sprintu si dnes výrazně polepšili norští reprezentanti. Kromě Christiansena mohl v cíli slavit i Tarjei Bø, který byl ve sprintu vinou tří chyb až 28. Dnes si však své rány pohlídal a poskočil až na sedmou pozici. Podobný vzestup zaznamenal i Johannes Dale, který si polepšil o 18 míst na konečnou devátou příčku. Z nebodovaných pozic do dvacítky se pak vyšplhal čistě střílející Lars Helge Birkeland.

Komu však dnešní závod nechutnal, byl úřadující mistr světa z této disciplíny Dmytro Pidručnyj, který měl přitom dobrou startovací pozici. Na čtyřech položkách však nasekal sedm chyb a závod nedokončil.

Moravec i Krčmář si polepšili

Jedním ze čtyř čistě střílejících závodníků byl i Ondřej Moravec. Ten se tak díky nule probojoval již potřetí v tomto roce do elitní dvacítky, konkrétně na 18. místo. Daleko to do první dvacítky neměl ani Michal Krčmář. Oproti Moravcovi si však Krčmář neodpustil jednu střeleckou nepřesnost a do cíle dojel na 21. příčce.

Jediným Čechem, který si dnes oproti sprintu nepolepšil, byl Jakub Štvrtecký. Ten odstřílel čistě pouze první položku, z následujících patnácti ran se pětkrát mýlil a 45. místem si tak tentokrát další body do Světového poháru nepřipíše.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Medailisté stíhacího závodu mužů v Ruhpoldingu (Autor: Petr Slavík)

Tereza Papoušková - https://biatlonmag.cz