První závodní den Světového poháru v německé Chiemgau Areně patřil sprintu žen. Na dobré umístění mohly pomýšlet pouze biatlonistky s čistý střeleckých štítem, jelikož favoritky na střelnici téměř nechybovaly. V závodu triumfovala Tiril Eckhoffová, z Češek se nejlépe umístila Lucie Charvátová na 15. místě.

Perfektní výkon Eckhoffové

Ideální podmínky v Ruhpoldingu dokázala nejlépe využít Tiril Eckhoffová. Na střelnici předvedla dvě bezchybné položky a na trati přidala nejrychlejší běžecký čas. Připsala si tak páté individuální vítězství v sezóně a v dalším závodu oblékne žlutý trikot pro vedoucí biatlonistku Světového poháru.

Na výhru letos stále čeká Hanna Öbergová. Ani dnes jí její výkon k triumfu nestačil, na Norku ztratila téměř půl minuty, a tak skončila těsně pod vrcholem na druhém místě. Bronz brala Dorothea Wiererová, která dnes za ostatníma zaostala na trati a rozloučila se tak s pozicí jedničky. Na Eckhoffovou po dnešním závodu ztrácí tři body.

Klíčem k úspěchu byla čistá střelba

O překvapení se postarala Hanna Solová, která si dojela pro životní čtvrté místo. Na trestný ovál nemusela ani jednou a na trati patřil této třiadvacetileté Bělorusce 18. běžecký čas. Na květinovém ceremoniálu nechyběla ani Paulína Fialková (5.) a šestici nejlepších uzavírala Marte Olsbuová Røiselandová, jež si jako jediná z nejlepších neodpustila jednu chybu.

Nadále pokračuje trápení německého týmu. Dnes byla jejich nejlepší závodnicí Vanessa Hinzová, která se jako jediná s 8. příčkou umístila v první desítce. V poli poražených se nacházela Denise Herrmannová (19.), ale i Kaisa Mäkäräinenová (33.), jíž se nepodařilo zopakovat suverénní výkon z předchozího individuálního závodu.

S výjimkou Charvátové se Češky trápily

Nejlepší závodnicí reprezentující české barvy byla Lucie Charvátová. Na stojce minula poslední ranou a obsadila tak 15. příčku. Nedařilo se naopak Markétě Davidové, která na trestné kolo zamířila čtyřikrát a skončila až na 71. místě. Jessica Jislová se dvěma omyly dojela na 86. místě a devatenáctiletá Tereza Voborníková sbírající zkušenosti se ve výsledkové listině nachází téměř až na chvostu na 99. příčce. S číslem 35 měla startovat Eva Kristejn Puskarčíková, ta však z důvodu nachlazení do závodu nezasáhla. Charvátová tak bude jedinou Češkou v nedělní stíhačce.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Tiril Eckhoffová (Autor: Petr Slavík)

Vendula Holková - https://biatlonmag.cz