Šest závodů trvala neporazitelnost norských mužů ve štafetě. Až dnes v německém Ruhpoldingu seveřany sesadili Francouzi. Češi skončili po dvou trestných kolech Jakuba Štvrteckého až 11.

Dominantní Francie

Vyhráli tři poslední závody v minulé sezóně a dosavadní tři v aktuální sezóně. Dnes ale nadvláda norských biatlonistů skončila. Významně se o to zasloužil Francouz Émilien Jacquelin, který na prvním úseku odskočil ostatním.

Favorité byli vzdálení více než 20 sekund, 11 sekund ztrácel Čcheng Fang-ming. Číňané se ještě po třech úsecích drželi v elitní desítce, nakonec skončili 18.

Francouzská jízda se ale nezastavila. Jak Martin Fourcade, tak Simon Desthieux vyhráli své úseky. Quentin Fillon Maillet už jen kontroloval vedení. Do cíle dorazil o minutu a 12 sekund dříve než Vetle Christiansen. Norové dobíjeli 10krát, Francouzi pouze 6krát. Z vítězství se radují po třech letech.

Rakousko po roce na pódiu

Nejlepší střelbu ze všech (0+4) měli třetí Rakušané, kteří slaví pódium téměř přesně po roce. Jen o jeden náhradní náboj víc využili Rusové, na posledním úseku nejlepší Alexandr Loginov finišoval jako čtvrtý.

Domácí Němci se museli spokojit s pátým místem po tom, co byli v polovině závodu až devátí. Pak se blýskl dvěma nulami Arnd Peifer a nasměřoval německou štafetu nahoru.

V dobrých štafetových výkonech pokračuje Bělorusko. A mohlo z toho být ještě lepší než šesté místo, kdyby finišman Raman Jaljotnau nemusel na trestné kolo. Dobrá střelba držela mezi elitou sedmé Slovince a osmé Ukrajince.

Česká štafeta opět kroužila

Michal Šlesingr s Ondřejem Moravcem rozjeli štafetu poměrně dobře, v polovině závodu českému týmu patřilo desáté místo, jen 18 sekund od čtvrtého místa.

Jenže Jakub Štvrtecký musel stejně jako v Oberhofu kroužit na trestném kole, tentokrát dvakrát. Michalu Krčmářovi předával jako 12. Český finišman byl na závěrečném úseku pátý nejlepší, ale už nedokázal vystoupat výš než na 11. příčku.

Pro české reprezentanty to znamená nejhorší výsledek v Ruhpoldingu od roku 2013 a zároveň pokles v Poháru národů ze šestého na osmé místo.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Émilien Jacquelin a Martin Fourcade (Autor: Petr Slavík)

Karel Halberštádt - https://biatlonmag.cz