Litvínov po pěti domácích vítězstvích před svými fanoušky klopýtl, přes vedení 2:1 nebo 3:2 se mu nepodařilo zastavit rozjetý liberecký válec. Bílí Tygři porazili chemiky i ve třetím střetnutí v sezoně a natáhli bodovou šňůru už na patnáct utkání, což je katapultovalo do čela tabulky před Spartu, která padla v Hradci. Drama rozsekl Lukáš Krenželok, střelecky aktivnějším domácím nestačily ani dva góly Františka Lukeše.

Jindřich Kotrla (asistent trenéra Litvínova): "Nejvíc nás trápí přesilovky. Když nedáme gól ve čtyřminutové početní výhodě, tak nemůžeme takové zápasy proti takhle kvalitním soupeřům vyhrávat."

Patrik Augusta (trenér Liberce): "Viděli jsem velice vyrovnané utkání, rozhodl jediný gól. Do poloviny zápasu to byl hokej nahoru dolů, šance střídala šanci. Bylo k vidění spoustu brejkových situací. My jsme se na začátku třetí třetiny zatáhli a čekali na chybu. Podařilo se nám být produktivní v přesilovce, a to rozhodlo zápas."

HC VERVA LITVÍNOV – BÍLÍ TYGŘI LIBEREC 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 9. Kudla (T. Pavelka, Petružálek), 22. F. Lukeš (Petružálek, Kudla), 25. F. Lukeš (V. Hübl, T. Pavelka) – 6. A. Musil (Marosz, Šmíd), 25. Lenc (Graborenko), 26. D. Špaček (Marosz, A. Musil), 44. L. Krenželok (P. Jelínek, L. Hudáček).
Rozhodčí: Hradil, Šindel – Frodl, Komárek.
Vyloučení: 2:3.
Využití: 0:1.
Střely na branku: 45:29.
Nejlepší hráči: František Lukeš – Adam Musil.
Diváci: 6 011 (vyprodáno).
HC VERVA Litvínov: Honzík – Jánošík, Ščotka, Kudla, T. Pavelka, J. Říha, Kubát – Petružálek, V. Hübl, F. Lukeš – Mahbod, M. Hanzl, Jarůšek – Kašpar, J. Mikúš, Hedberg – Jurčík, Válek, Trávníček. Trenéři: Kýhos, Skuhrovec a Kotrla.
Bílí Tygři Liberec: Hrachovina – Šmíd, Knot, Derner, Graborenko, Kotvan, T. Hanousek – Průžek, L. Hudáček, Lenc – A. Musil, Marosz, Ordoš – L. Krenželok, P. Jelínek, M. Zachar – A. Dlouhý, Najman, D. Špaček. Trenéři: P. Augusta a Jiří Kudrna.

https://www.hokej.cz