Měla to být vyrovnaná bitva. Stejně jako v úterý, kdy na sebe oba celky narazily v sezoně poprvé. Ale to, co se nakonec v Liberci odehrálo, to nikdo nečekal! Bílí Tygři v souboji o první místo roztrhali Plzeň v poměru 7:1! Zápas měli ve své režii od první části, kterou vyhráli 2:0, po čtyřiceti minutách to bylo už 6:0. V 56. minutě upravil Zachar už na 7:0 a vypadalo to, že Dominik Hrachovina bude mít další nulu. Tu mu ale smazal 33 vteřin před koncem Rob. Nic víc to však neznamenalo. Bílí Tygři se po drtivém vítězství dostali zpátky do čela.

Patrik Augusta (trenér Liberce): „Začátek vůbec neodpovídal tomu, jak zápas nakonec dopadl. Hned jsme hráli oslabení a celou třetinu jsme to tlačili spíše do kopce - byli jsme nervóznější a měli jsme problémy s rozehrávkou. Góly nám ale pomohly, byli jsme produktivní. Právě efektivita rozhodla. Výsledek podle mého názoru vůbec nevypovídá o hře. Třetí část už se prakticky jen dohrávala a viděli jsme hezké hokejové akce.“

Ladislav Čihák (trenér Plzně): „Výsledek je jednoznačný, liberečtí fanoušci si to dneska užili. Nám se zápas v ničem nepovedl. Domácí nás předčili, v první třetině využili šance a vedli 2:0. Pro nás to potom bylo těžké. Ve druhé části jsme se s tím snažili něco udělat. Protočili jsme gólmany, chtěli jsme se zkusit dostat do utkání, avšak nevyšlo nám to a po nesmyslném faulu jsme dostali na 3:0. Liberec už je natolik zkušené mužstvo, že si tohle pohlídá. Koneckonců prohrál doma všehovšudy dvakrát. Jediné pozitivum bylo, že jsme si o druhé přestávce řekli, že se na to nechceme vy*rat a pokusíme se třetinu zremizovat nebo vyhrát. Alespoň jsme tu po dlouhé době dali gól. Soupeři samozřejmě blahopřeji k jasnému vítězství.“

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC – HC ŠKODA PLZEŇ 7:1 (2:0, 4:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 11. Bulíř (Šmíd, Knot), 12. J. Vlach (Ordoš), 26. Birner (Bulíř, L. Hudáček), 32. T. Hanousek (Birner), 32. L. Hudáček (Marosz, Kotvan), 39. L. Hudáček (Ordoš, Birner), 56. M. Zachar (Derner) – 60. Rob (Kracík).
Rozhodčí: Lacina, Heikinnen – Ganger, Klouček.
Vyloučení: 4:2.