I ve třetí repríze posledního finále platilo nepsané pravidlo „můj dům, můj hrad“. Oceláři si na vedoucí tým tabulky dobře vyšlápli už v první třetině, po které vedli 3:1. Zdaleka ale nebylo hotovo. Za Liberec snížil Lenc, a i když pak přidal čtvrtý gól domácích Hrňa, Bílí Tygři znovu doskočili na rozdíl jednoho gólu zásluhou Ordoše. Drama pokračovalo až do konce, ale další góly už nepadly. I nadále pokračuje jízda Wojtka Wolského, který zapsal jeden gól a bodoval i v pátém utkání za Třinec. A to navíc nedal trestné střílení.

Václav Varaďa (trenér Třince): „Výsledek nás těší, jsou to skvělé body proti soupeři, který hraje velmi dobře. Ze začátku jsme neměli dobrý pohyb, Liberec měl spoustu šancí, které ovšem nevyužil, my jsme
naopak na co sáhli, to skončilo v bráně. Trochu šťastně jsme se dostali do dvoubrankového náskoku. Hra dnes byla hodně urputná, byl to zápas s nádechem play-off. Byli jsme odolnější, Liberci jsme nedovolili moc střel, což nás těší. Výsledek je skvělý i když pro soupeře trochu krutý, protože cestuje s nulou.“

Patrik Augusta (trenér Liberce): „Dnešní zápas rozhodla první třetina, respektive dva góly, které jsme soupeři darovali. Ve druhé části jsme byli lepší, ale chyběla větší produktivita. Od třetí třetiny Třinec hru zatáhl a hrozně těžko jsme se přes soupeře prosazovali. Rozhodla ale úvodní část hry.“

HC OCELÁŘI TŘINEC – BÍLÍ TYGŘI LIBEREC 4:3 (3:1, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 6. P. Vrána (Martin Růžička), 15. Wolski (Martin Růžička), 18. M. Stránský (Gernát, Marcinko), 33. Hrňa (Hrehorčák) – 11. L. Hudáček (Lenc, Kotvan), 32. Lenc (Birner, Bulíř), 37. Ordoš (Derner, Birner).
Rozhodčí: Hradil, Obadal – Hlavatý, Tošenovjan.
Vyloučení: 2:2.